فیزیوتراپی کمردرد موثرترین روش درمان غیرجراحی مشکلات و بیماری های ستون فقرات و کمر است که نیاز به انجام اعمال جراحی غیرضروری را به حداقل می رساند.

فیزیوتراپیست برای درمان این عارضه ابتدا اقدام به معاینه دقیق بیمار و بررسی شرایط وی کرده و بر اساس نوع و شدت بیماری و عامل بوجود آوردنده کمردرد بهترین روش درمان را برای بیمار اتخاذ می کند.

فیزیوتراپی درد و عوارض ناشی از بیماری و آسیب دیدگی را تا حد زیادی تخفیف داده و بهبود شرایط حرکتی بیمار کمک زیادی می کند.

بیرون زدگی دیسک کمر ، تنگی کانال نخاعی ، آسیب عصب سیاتیک ، آرتروز کمر و سندرم پیریفورمیس از جمله شایع ترین دلایل بروز کمردرد هستند که با روش های فیزیوتراپی تا حد زیادی قابل بهبود هستند و جراحی تنها در موارد پیشرفته این بیماری ها انجام می گیرد.

روش های فیزیوتراپی کمردرد

لیزر تراپی

لیزر تراپی با لیزر پرتوان یکی از موثرترین روش های درمان کمر و مشکلت ستون فقرات است.

لیزر پرتوان دردهای حاد و مزمن کمر را که با سایر روش ها قابل تسکین نبوده اند تسکین می دهد و امروزه به عنوان یکی از روش های موثر در درمان جراحی دیسک کمر به روش بسته است.

لیزر پرتوان سبب افزایش میزان انرژی و خونرسانی در بافت هدف در بدن شده و روند ترمیم و بازسازی را در بافت آسیب دیده سرعت می بخشد.

درمان های دستی

تکنیک های درمان دستی یا همان منوال تراپی برای بهبود عمکرد مفاصل و بافت های ستون کمر نقش موثری در کاهش عوارض ناشی از مشکلات کمر و تسکین کمردرد دارد.

تکنیک های درمان دستی و ماساژ به از بین بردن گرفتگی های مزمن در عضلات کمر و برطرف کردن تنش وارد شده به عضلات کم در طی فعالیت های روزمره کمک زیادی می کند.

مگنت تراپی

مگنت تراپی روشی ایمن و غیر تهاجمی در فیزیوتراپی است که که در آن از انرژی طبیعی مغناطیس برای اهداف درمانی استفاده می شود.

درمان مشکلات ستون فقرات یکی از مهم ترین موارد کاربرد مگنت تراپی است.

الکتروتراپی تنس

این روش درمانی از طریق ایجاد تحریک الکتریکی در بافت هدف به تسکین درد کمک زیادی می کند.

الکتروتراپی تنس علاوه بر تسکین کمردرد به کاهش گرفتگی های عضلات کمر و افزایش ترشح هورمون های ضددرد طبیعی در بدن کمک می کند.

تمرین درمانی

تمرینات ورزش و حرکات اصلاحی بخش مهمی از برنامه فیزیوتراپی کمردرد را تشکیل می دهند.

فیزیوتراپی سبب افزایش انعطاف پذیری عضلات کمر ،  افزایش قدرت عضلانی و بهبود دامنه حرکتی ستون فقرات خواهد شد.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی کمردرد – بهترین روش درمان کمردرد – فیزیوتراپی کمر – فیزیوتراپی ستون فقرات در اصفهان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست