فیزیوتراپی ستون فقرات برای کمک به درمان کمردرد و اختلالات ستون فقرات که سبب بروز درد و ناراحتی برای بیمار شده اند بکار برده می شود.

کمردرد یکی از رایج ترین اختلالات اسکلتی ـ عضلانی است که بسیاری از افراد آن را تجربه کرده اند ، کمردرد به عنوان یکی از دلایل مهم دوری افراد از محل کار شناخته می شود و می تواند منجر به بروز مشکلات زیادی برای فرد مبتلا شود.

فیزیوتراپی ستون فقرات با کمک به تسکین کمردرد و درمان عامل بوجود آورنده درد می تواند کیفیت زندگی مبتلایان را تا حد زیادی بهبود بخشد.

فیزیوتراپی از دو طریق به درمان مشکلات ستون فقرات کمک می کند:

فیزیوتراپی منفعل

در این بخش از فیزیوتراپی ستون فقرات فیزیوتراپیست از گرما و سرما درمانی  ، الکتروتراپی ، لیزر تراپی و … بهره می برد.

فیزیوتراپی فعال

در این بخش فیزیوتراپیست با تنظیم برنامه ورزشی شامل تمرینات کششی و تقویتی به درمان مشکلات ستون فقرات که سبب بروز درد در کمر شده اند کمک می کند.کشش مناسب عضلات همراه با ورزش فعال به حفظ دامنه حرکتی طبیعی و تسکین عضلانی کمک می کند 

فواید فیزیوتراپی ستون فقرات

تقویت عضلات شکم و کمر که کمک زیادی به افزایش حمایت عضلات کمر از اجزای ستون فقرات کرده یکی از مهم ترین اهداف فیزیوتراپی در بهبود مشکلات مرتبط با ستون فقرات است.

تمرینات ورزشی که فیزیوتراپیست برای بیمار در نظر می گیرد سبب افزایش انعطاف پذیری ستون فقرات و بهبود عملکرد حرکتی ستون فقرات می شوند.

فیزیوتراپیست با استفاده از مدالیته هایی همچون لیزر پرتوان ، مگنت تراپی و … ببه تسکین کمردرد و تسریع روند بهبودی کمک زیادی می کند.

فیزیوتراپی قبل و پس از جراحی کمر نیز برای کاهش عوارض جراحی و تسریع بهبودی پس از جراحی از اهمیت زیادی برخوردار است. قدرت و ثباتی که فیزیوتراپی برای کمر فراهم می کند ، می تواند به طور قابل توجهی زمان بهبودی بیمار را بعد از جراحی کوتاه کند. فیزیوتراپی و ورزش بخش مهمی از درمانهای بیشتر بیماران کمردرد از جمله مواردی است که تحت مراقبتهای غیر جراحی و جراحی قرار دارند.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در اصفهان – مجهزترین کلینیک فیزیوتراپی در اصفهان – فیزیوتراپی کمر – درمان کمردرد با فیزیوتراپی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست