فیزیوتراپی زانو راهکاری موثر در درمان مشکلات مفصل زانو است که در کلینیک فیزیوتراپی فراتکنیک در اصفهان به مراجعه کنندگان عزیز ارائه می شود.

آیا به زانو آسیب وارد کرده اید یا جراحی کرده اید؟ یا به دلیل آرتروز درد و سفتی دارد؟ در هر صورت ، ممکن است احساس کنید آخرین کاری که باید انجام دهید این است که روی پا بایستید و مفصل خود را به اطراف حرکت دهید. اما اغلب فیزیوتراپی همان چیزی است که پزشک توصیه می کند تا قدرت شما را به دست آورده و شما را در مسیر بهبودی قرار دهد.

فیزیوتراپی می تواند درد عضلات و مفاصل را کاهش دهد. فیزیوتراپیست از روش های مختلفی برای تقویت عضلات شما و ایجاد احساس و حرکت بهتر در بدن شما استفاده می کند.

فیزیوتراپیست در مورد راه های بازسازی قدرت و حرکت در ساق پا و زانو صحبت می کنند ، بنابراین شما می توانید احساس بهتری داشته باشید و به انجام کارهایی که دوست دارید ادامه دهید.

آرتروز زانو یکی از بیماری های شایعی است که با فیزیوتراپی زانو می توان به بهبود آن ها کمک کرد. آرتروز زانو که به عنوان بیماری دژنراتیو مفصل نیز شناخته می شود ، معمولاً در نتیجه ساییدگی و پارگی و از دست دادن پیش رونده غضروف مفصلی است. آرتروز یک اختلال دردناک و مزمن مفصلی است که در درجه اول نه تنها زانو بلکه دست ها ، لگن و ستون فقرات را نیز درگیر می کند. شدت علائم برای هر فرد متفاوت است و معمولاً به آرامی پیشرفت می کند.

فیزیوتراپیست در جلسه اول با ارزیابی دقیق شرایط شما برنامه ورزشی و توانبخشی متناسب با شرایط شما را در نظر می گیرد.

شما شروع به کار بر روی تقویت عضلات ساق پا می کنید ، که مقداری از استرس زانو را از بین می برد و درد شما را کاهش می دهد. درمانگر شما تمریناتی را در خانه انجام می دهد و به شما نشان می دهد که چگونه آنها را با خیال راحت تمرین کنید.

فیزیوتراپی برای درد زانو شامل ارزیابی و ارزیابی کامل کل اندام تحتانی از ران تا پای شما است. فیزیوتراپیست شما می تواند درد زانو را ارزیابی کرده و درمانهای مناسب از جمله تمرینات و روشهای درمانی را تجویز کند تا به کاهش درد زانو و بهبود تحرک کلی شما کمک کند.

درد در زانو می تواند ناشی از ضربه و فشار یا آسیب مکرر باشد. گاهی اوقات بدون دلیل مشخص رخ می دهد. هنگام بروز درد زانو ، ممکن است محدودیت های عملکردی را تجربه کنید که شامل مشکل در راه رفتن ، بلند شدن از حالت نشسته یا بالا و پایین رفتن از پله ها می شود. فیزیوتراپی زانو می تواند شرایط زانوی شما را تا حد زیادی بهبود بخشد.

تکنیک های فیزیوتراپی زانو

  • حرکات کششی و تمرینات ورزشی
  • سرما و گرما درمانی
  • الکتروتراپی
  • لیزر پرتوان
  • التراسوند

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی زانو – فیزیوتراپی زانو – فیزیوتراپی در اصفهان – مرکز فیزیوتراپی در اصفهان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست