فیزیوتراپی تخصصی آرنج نقش مهمی در مدیریت درد و اختلال عملکرد اطراف مفصل آرنج دارد. فیزیوتراپیست ها از مجموعه پیچیده آرنج ۳ مفصلی و همچنین آناتومی مرتبط با آن دانش عملکردی دارند. آنها می توانند این دانش را در ساختارهای مختلف اطراف آرنج و همچنین دور از آرنج که می تواند به علائم فرد کمک کند، اعمال کنند.

یک فیزیوتراپیست می تواند ارزیابی دقیقی از آرنج انجام دهد و تمام عوامل موثر و همچنین بیماری های همراه با علائم فرد را شناسایی کند. این ارزیابی به آن‌ها کمک می‌کند تا یک رویکرد درمانی چندوجهی را توسعه دهند که به مشکلات خاص و عوامل کمک‌کننده موجود در ارزیابی فردی بستگی دارد.

مفصل آرنج جایی است که استخوان بازو دیستال با رادیوس پروگزیمال و استخوان اولنا برخورد می کند. این مفصل به عنوان یک مفصل تروکلئوژینژیلوموئید شناخته می شود زیرا می تواند به عنوان مفصل لولا خم شود و گسترش یابد و همچنین حول محوری (حرکت تروکوئید) به نام پرونیشن و سوپینیشن بچرخد. این یک مفصل بسیار هماهنگ و پایدار است. به دلیل پیچیدگی، حتی پس از آسیب شدید، بیشتر مستعد سفتی است تا ناپایداری.

فیزیوتراپی تخصصی آرنج

اگر درد آرنج یا آسیب به آرنج، مچ دست یا شانه خود دارید، ممکن است از فیزیوتراپی برای کمک به بهبود توانایی شما در استفاده عادی از بازوی خود بدون درد بهره مند شوید. فیزیوتراپیست شما با شما همکاری خواهد کرد تا یک برنامه مراقبتی ایجاد کند تا به شما کمک کند به سطح عملکرد قبلی خود بازگردید.

اگرچه ممکن است روش‌های درمانی مانند تحریک الکتریکی و اولتراسوند در طول بازتوانی آرنج شما مورد استفاده قرار گیرد، اما ورزش باید پایه اصلی برنامه فیزیوتراپی تخصص آرتج شما باشد. درمانگر شما احتمالاً برای بهبود دامنه حرکتی آرنج (ROM) و قدرت یک برنامه ورزشی در خانه برای شما ایجاد خواهد کرد تا بتوانید به استفاده عادی از بازو خود بازگردید.

فیزیوتراپی تخصصی آرنج

تمرینات دامنه حرکتی آرنج ممکن است یکی از اجزای برنامه فیزیوتراپی شما باشد. انجام آنها ساده است و می تواند به شما کمک کند دوباره مچ و دست، آرنج و شانه خود را به طور معمول حرکت دهید. یک برنامه تمرینی معمولی PT برای آسیب آرنج شامل گرفتن ROM ابتدا و سپس افزایش قدرت در آن ROM جدید است.

شرایطی که ممکن است شما را مجبور به انجام تمرینات دامنه حرکتی آرنج کند ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • آرنج تنیس بازان 
  • آرنج گلف بازان
  • شکستگی آرنج
  • درد یا آسیب شانه

تمرینات دامنه حرکتی آرنج که از تمرینات اصلی در برنامه فیزیوتراپی تخصصی آرنج است را می توان دو تا سه بار در روز یا به دفعات تجویز شده توسط فیزیوتراپیست انجام داد. هنگام انجام هر یک از تمرینات دامنه حرکتی آرنج باید کشش کمی را احساس کنید. اگر هر ورزش باعث افزایش درد شود، باید با پزشک خود مشورت کنید.

هنگامی که دامنه حرکتی آرنج خود را با تمریناتی که فیزیوتراپیست برای شما در نظر می گیرد بهبود بخشید، فیزیوتراپیست شما ممکن است تمرینات تقویتی را تجویز کند. اینها ممکن است شامل تمرینات گرفتن دست با حوله، دیجی فلکس یا با بتونه درمانی باشد

همچنین ممکن است شروع به کار روی تقویت ساعد با دمبل کنید و تقویت عضلات دوسر و سه سر برای کمک به تقویت عضلات اطراف آرنج و بازو لازم باشد.

درد آرنج می تواند توانایی شما را برای انجام وظایف عملکردی اساسی محدود کند. با همکاری نزدیک با فیزیوتراپیست خود و با انجام تمرینات دامنه حرکتی مناسب آرنج ، در زمان مناسب ، می توانید مطمئن باشید که به سرعت و با خیال راحت به سبک زندگی عادی و فعال خود بازگردید.

برای دریافت خدمات فیزیوتراپی تخصصی آرنج می توانید به کلینیک فیزیوتراپی فراتکنیک (بهترین فیزیوتراپی اصفهان) در خیابان توحید میانی اصفهان مراجعه بفرمایید.

 

کلمات مرتبط :

بهترین فیزیوتراپی اصفهان – فیزیوتراپی خوب در اصفهان – لیزر درمانی در اصفهان – شاک ویو تراپی در اصفهان – مگنت تراپی در اصفهان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست