فیزیوتراپی بعد از جراحی شانه برای کمک به بازیابی حرکات شانه ، افزایش دامنه حرکتی ، تقویت عضلات شانه و تسریع بهبودی از اهمیت بالایی برخوردار است.

اگر به تازگی جراحی شانه انجام داده اید، ممکن است کمی درد نسبت به قبل از جراحی احساس کنید. این به این دلیل است که بدن شما برای بهبودی مناسب پس از ضربه جراحی به زمان نیاز دارد.

یک فیزیوتراپیست می تواند شما را از طریق تمرینات مخصوص شانه راهنمایی کند که می تواند به بهبود عضلات آسیب دیده و بازیابی قدرت شما کمک کند. در این مقاله با تمرینات مختلف شانه برای کمک به سرعت بخشیدن به ریکاوری شانه های خود پس از جراحی آشنا خواهید شد.

شانه ها پس از جراحی به انواع مختلفی از تمرینات ورزشی نیاز دارند، بسته به نوع جراحی انجام شده و ناحیه آسیب دیده شانه شما. به عنوان مثال، تمرینات دامنه حرکتی به تعیین فاصله یا عرض شانه‌های شما کمک می‌کند و به شما کمک می‌کند تا برای جلوگیری از فشار آوردن به شانه‌ها، شما را لاغر نگه دارید. تمرینات تقویتی به شما کمک می کند تا قدرت و استحکام را در شانه ها به دست آورید تا اطمینان حاصل کنید که قادر به بلند کردن وسایل و انجام سایر وظایف روزانه هستید. تمرینات استقامتی به بهبود سلامت کلی شما کمک می کند و به شما امکان می دهد بدون احساس خستگی حرکات و وظایف را انجام دهید. تمرینات استقامتی همچنین به تعیین سرعت سازگاری و ریکاوری شانه های شما کمک می کند.

تمرینات منظم برای بازگرداندن حرکت و انعطاف پذیری شانه و بازگشت تدریجی به فعالیت های روزمره برای بهبودی کامل شما پس از جراحی شانه مهم است.

جراح ارتوپد و فیزیوتراپیست شما ممکن است توصیه کند که به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه، ۲ یا ۳ بار در روز در طول دوره نقاهت اولیه خود ورزش کنید. آنها همچنین ممکن است تمرینات اضافی را برای کمک به جلوگیری از سفتی در آرنج و دست شما توصیه کنند.

فیزیوتراپی بعد از جراحی شانه

بهترین تمرینات فیزیوتراپی بعد از جراحی شانه

در زیر پنج مورد از توصیه شده ترین تمرینات شانه برای بیمارانی که پس از جراحی شانه بهبود می یابند آورده شده است. همیشه قبل از گنجاندن یک ورزش جدید در توانبخشی پس از جراحی با پزشک یا فیزیوتراپیست خود مشورت کنید.

کمک به بالا بردن شانه. این تمرین را می توان به صورت نشسته یا دراز کشیده انجام داد. برای انجام این کار، باید دست‌هایتان را به هم ببندید و به آرامی دست‌هایتان را به سمت سرتان بلند کنید و آن را تا حد امکان صاف کنید. بازوهای خود را حدود ۲۰ ثانیه کنار هم نگه دارید، سپس به آرامی بازوهای خود را در حالت استراحت پایین بیاورید.
تمرین برای افزایش قدرت روتاتور کاف. در حالت ایستاده، بازوهای خود را کمی پشت سر خود قرار دهید و دستان خود را به هم ببندید. تا جایی که می توانید آن را دراز کنید. در حالی که هر دو دست عقب هستند، به آرامی آنها را بالا و پایین ببرید تا کمی به شانه های خود فشار بیاورید.
در حالی که نشسته اید، بازوهای خود را به سمت جلو ببرید و تا جایی که می توانید صاف کنید، سپس هر دست را به طور متناوب به سمت جلو حرکت دهید، انگار می خواهید به چیزی برسید. برای انجام تمرین بهتر، کمی به شانه ها فشار بیاورید.
روی شانه آسیب دیده دراز بکشید و آرنج را از آن طرف تا زاویه ۹۰ درجه خم کنید. با استفاده از همان بازو، به آرامی یک دمبل یا یک وزنه سبک را بلند کنید سپس بازو را به جای خود بازگردانید. این کار را مکررا انجام دهید و در صورت امکان با شانه دیگر متناوب کنید.
یک بالشتک کوچک بین سمت سینه و بازو (کمی زیر بغل) قرار دهید. به آرامی بالش را فشار دهید و سعی کنید فاصله بین آرنج و سمت سینه خود را کاهش دهید. این وضعیت را به مدت ۱۰ ثانیه نگه دارید. به آرامی فشار را رها کنید تا بازوهای خود را شل کنید سپس ۱۰ دور دیگر انجام دهید.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی بعد از جراحی شانه – فیزیوتراپی شانه – فیزیوتراپی در اصفهان – فیزیوتراپی پس از آسیب دیدگی شانه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست