فیزیوتراپی بعد از جراحی رحم

  1. خانه
  2. فیزیوتراپی کف لگن
  3. فیزیوتراپی بعد از جراحی رحم
فیزیوتراپی بعد از جراحی رحم

فیزیوتراپی بعد از جراحی رحم

جراحی رحم یک عمل پزشکی رایج است که به دلایل مختلف می تواند ضروری باشد. خواه هیسترکتومی، میومکتومی یا هر نوع جراحی رحم دیگری باشد، روند بهبودی برای سلامت کلی یک زن بسیار مهم است. 

جراحی رحم شامل برداشتن رحم (هیسترکتومی) یا برداشتن فیبروم رحم (میومکتومی) است. این جراحی‌ها معمولاً برای رسیدگی به طیف وسیعی از شرایط پزشکی مانند فیبروم رحم، اندومتریوز یا سرطان انجام می‌شوند.

بهبودی پس از جراحی رحم یک برنامه چند وجهی است که نیاز به زمان، صبر و مراقبت های تخصصی دارد. توجه به این نکته ضروری است که تجربه هر زنی ممکن است بسته به نوع جراحی و عوامل فردی متفاوت باشد. با این حال، یکی از موضوعات رایج در بهبودی پس از جراحی، نقش فیزیوتراپی است.

فیزیوتراپی بعد از جراحی رحم

فیزیوتراپی نقش اساسی در روند بهبودی پس از جراحی رحم دارد. در اینجا چند دلیل کلیدی وجود دارد که چرا بخشی جدایی ناپذیر از مراقبت های پس از جراحی است:

۱٫ مدیریت درد
یکی از نگرانی های فوری پس از جراحی رحم، مدیریت درد است. فیزیوتراپیست ها برای ارزیابی سطح درد شما و ایجاد یک برنامه شخصی برای کاهش ناراحتی آموزش دیده اند. این ممکن است شامل تمرینات ملایم، درمان دستی و تکنیک های تسکین درد باشد.

۲٫ بازیابی تحرک
پس از جراحی، معمولاً بیماران دچار کاهش موقت تحرک و قدرت می شوند. هدف فیزیوتراپی بازیابی تدریجی تحرک شماست. درمانگران شما را از طریق تمریناتی راهنمایی می کنند که گروه های عضلانی خاصی را هدف قرار می دهند و به شما کمک می کنند قدرت و انعطاف خود را دوباره به دست آورید.

۳٫ پیشگیری از عوارض
فیزیوتراپی می تواند به میزان قابل توجهی خطر عوارض بعد از عمل را کاهش دهد. فیزیوتراپیست ها با تقویت گردش خون و جلوگیری از لخته شدن خون، به حفظ سلامت کلی شما در طول دوره بهبودی کمک می کنند.

۴٫ توانبخشی کف لگن
بسیاری از جراحی های رحم شامل دستکاری ناحیه لگنی است. فیزیوتراپی می تواند به توانبخشی کف لگن کمک کند و اطمینان حاصل کند که عضلات لگن شما قدرت و عملکرد خود را دوباره به دست می آورند. این امر به ویژه برای سلامت درازمدت زنان بسیار مهم است.

فیزیوتراپی بعد از جراحی رحم

در طول فیزیوتراپی کف لگن چه انتظاراتی باید داشت؟

ارزیابی اولیه
فیزیوتراپیست شما یک ارزیابی اولیه برای درک تاریخچه جراحی، وضعیت فعلی و هر گونه نگرانی یا هدف خاصی که ممکن است داشته باشید انجام می دهد.

برنامه درمانی شخصی
بر اساس ارزیابی، یک برنامه درمانی شخصی ایجاد خواهد شد. این برنامه تمرینات، تکنیک ها و جدول زمانی برای توانبخشی شما را مشخص می کند.

درمان دستی
فیزیوتراپیست شما ممکن است از تکنیک‌های درمان دستی مانند ماساژ و موبیلیزاسیون برای کمک به کاهش درد و تورم، بهبود دامنه حرکتی و بهبود بهبودی استفاده کند.

ورزش درمانی
فیزیوتراپیست تمریناتی را برای تقویت عضلات شکم، عضلات کف لگن و سایر عضلات بدن به شما آموزش می دهد. آنها همچنین به شما کمک می کنند تا به تدریج سطح فعالیت خود را افزایش دهید و به فعالیت های عادی خود بازگردید.شما از طریق یک سری تمرینات ملایم که برای بهبود قدرت، انعطاف‌پذیری و تحرک طراحی شده‌اند هدایت می‌شوید. این تمرینات متناسب با نیازهای منحصر به فرد شما طراحی شده است.

آموزش
علاوه بر درمان عملی، فیزیوتراپیست شما را در مورد مکانیک مناسب بدن، آگاهی وضعیت بدن و استراتژی های مراقبت از خود برای افزایش بهبودی آموزش می دهد.

فیزیوتراپی کف لگن در اصفهان

متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی فراتکنیک در اصفهان خدمات تخصصی فیزیوتراپی کف لگن را برای درمان مشکلات مرتبط با عضلات کف لگن و همچنین توانبخشی بیماران پس از جراحی هایی همچون جراحی رحم ، روده و مثانه ارائه می دهند.

 

بیشتر بخوانید :

بی اختیاری مدفوع

فیزیوتراپی کف لگن

فهرست