روش های فیزیوتراپی ستون فقرات برای کمک به درمان مشکلات مرتبط با ستون فقرات و کمر ایمن ، بدون عارضه و بسیار کم هزینه تر از انجام جراحی هستند که در بسیاری از افرادی که دچار مشکلات ستون فقرات هستند موثر بوده و درد و سایر علائم بیمار را تسکین و تخفیف می دهند.

روش های فیزیوتراپی ستون فقرات

درمان دستی ستون فقرات

تکنیک های درمان دستی یا همان منوال تراپی یکی از روش های موثر فیزیوتراپی در تسکین رددهای ناحیه گردن ، ستون مهره ها ، کمر و حتی لگن است.

در این روش درمانی فیزیوتراپیست با استفاده از دستان خود تکنیک های درمان دستی را به گونه ای بر ستون فقرات و مفاصل بدن بیمار اعمال می کند که به افزایش دامنه حرکتی مفصل ، افزایش قدرت مفاصل و کاهش درد بیمار کمک زیادی می کند.

در این روش فیزیوتراپیست اقدام به حرکت دادن ستون فقرات نیز می کند که یک روش غیر تهاجمی و بسیار موثر است که به درمان خشکی ناحیه گردن و کمر و تسکین دردهای مزمن در این ناحیه کمک می کند.

لازم بذکر است که تکنیک های درمان دستی تنها باید توسط فیزیوتراپیست مجرب که در این زمینه دارای تخصص انجام بگیرد تا ریسک بروز هر عارضه ای به حداقل برسد.

تمرین درمانی

تمرینات ورزشی و حرکات اصلاحی یکی از مهم ترین روش های فیزیوتراپی ستون فقرات هستند که سبب افزایش انعطاف پذیری عضلات و مفاصل و بهبود دامنه حرکتی آن ها می شوند.

تمرینات تقویتی سبب کاهش درد و بهبود عملکرد بدن ، افزایش ثبات در مفاصل و کاهش احتمال آسیب دیدگی می شوند.

تمرینات کششی نیز سبب افزایش انعطاف پذیری عضلات و بهبود دامنه حرکتی مفاصل و کاهش مشکلات حرکتی بیمار می شوند.

تراکشن ستون فقرات

تراکشن یا کشش ستون فقرات یکی از روش های تخصصی فیزیوتراپی ستون فقرات است که به تسکین دردهای ناحیه گردن و همچنین قسمت های انتهایی کم کمک می کند.

این روش که به دو صورت دستی و یا با استفاده از دستگاه انجام می گیرد با ایجاد فاصله طبیعی بین مهره ها به کاهش احساس درد کمک می کند.

لیزر تراپی

لیزرتراپی با لیزر پرتوان یکی از روش های موثر در تسکین سریع دردهای ستون فقرات است که به افزایش سرعت ترمیم بافت های آسیب دیده نیز کمک زیادی می کند.

لیزر پرتوان سبب افزایش انرژی و اکسیژن در دسترس سلول ها برای رشد و بازسازی می شود و به این وسیله به فرایند بهبودی کمک زیادی می کند.

سایر روش ها

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی ستون فقرات در اصفهان – فیزیوتراپی خوب در اصفهان – لیزر پرتوان در اصفهان – بیوفیدبک در اصفهان – مگنت تراپی در اصفهان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست