دلایل شایع درد شانه 

شانه شما انعطاف پذیرترین و متحرک ترین مفصل بدن شما است که از چندین استخوان، ماهیچه، مفاصل و تاندون تشکیل شده است. این بدان معنی است که راه های مختلفی وجود دارد که شانه آسیب دیده و باعث درد می شود. دلایل زیادی برای درد شانه وجود دارد و اقداماتی که می توانید برای از بین بردن این ناراحتی انجام دهید.

فیزیوتراپی روشی موثر برای درمان چندین نوع شانه درد است که با مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی فراتکنیک در اصفهان می توانید از آن ها بهره مند شوید.

دلایل شایع درد شانه

گاهی اوقات، یک آسیب ناگهانی ممکن است رخ دهد که باعث درد شانه می شود. گاهی اوقات، حرکات تکراری می تواند به تدریج باعث آسیب مفاصل، تاندون ها و عضلات ناحیه شانه شود. فیزیوتراپی می تواند چندین بیماری خاص را که ممکن است به درد شانه شما کمک کند، درمان کند. یک متخصص فیزیوتراپی شانه می تواند یک برنامه سفارشی برای رفع نیازهای شما ایجاد کند.

آسیب غضروف شانه

پارگی غضروف می تواند تعدادی علائم دردناک ایجاد کند. این موارد شامل محدوده حرکت محدود، کاهش قدرت و احساس کلیک هنگام حرکت دادن بازو می شود. همچنین ممکن است هنگام حرکت دادن بازوی خود در موقعیت های خاصی دچار درد شوید. اگر از پارگی غضروف رنج می برید، فیزیوتراپی شانه می تواند درد را تسکین دهد.

تاندونیت شانه

تاندونیت یک تاندون تحریک شده یا ملتهب است. این عارضه می تواند در نقاط مختلف بدن رخ دهد. آرنج تنیس بازان، شانه شناگر و زانوی جامپر همگی انواع خاصی از تاندونیت هستند. درد اغلب کسل کننده و دردناک است. گاهی اوقات تورم و حساسیت نیز وجود دارد. فیزیوتراپیست می تواند انواع مختلف تاندونیت را درمان کند.

رگ به رگ شدن و کشیدگی

رگ به رگ شدن و کشیدگی یکی از دلایل شایع درد شانه است که می تواند باعث درد مداوم شانه شود که انجام فعالیت های روزانه را دشوار می کند. رگ به رگ شدن زمانی است که یک رباط کشیده یا پاره می شود. کشیدگی تاندون یا ماهیچه ای را درگیر می کند که کشیده یا پاره شده است. رگ به رگ شدن و کشیدگی جزئی گاهی اوقات می تواند در خانه یخ زده شود و در نهایت به خودی خود بهبود می یابد. آنهایی که شدیدتر هستند اغلب نیاز به فیزیوتراپی دارند.

بورسیت شانه

بورسیت یا التهاب مفاصل اغلب در نواحی از بدن که در حرکات تکراری یکسانی استفاده می شوند، رخ می دهد. این به طور خاص بر کیسه های پر از مایع که تاندون ها، ماهیچه ها و استخوان ها را احاطه کرده و از آنها محافظت می کند، تأثیر می گذارد. علائم می تواند شامل سفتی، درد و قرمزی یا متورم شدن ناحیه باشد. شما باید فیزیوتراپی را برای کاهش علائم دردناک خود امتحان کنید.

شانه ی یخ زده

شانه یخ زده یا فروزن شولدر یکی دیگر از دلایل شایع درد شانه است که یک وضعیت دردناک است که به تدریج بدتر می شود و سپس به طور معمول طی چند سال خود به خود برطرف می شود. در این بین، شانه یخ زده می تواند درد و سفتی مداوم ایجاد کند. یک فیزیوتراپیست می تواند گزینه های درمانی را برای رفع این وضعیت ارائه دهد.

آرتروز شانه

انواع مختلفی از بیماری های مفصلی وجود دارد که به عنوان آرتریت در نظر گرفته می شوند. دو مورد از رایج ترین آنها شامل استئوآرتریت و آرتریت روماتوئید است. استئوآرتریت زمانی اتفاق می افتد که غضروف بین استخوان های شما شکسته می شود و استخوان ها شروع به ساییدگی می کنند. فیزیوتراپی می تواند درد شما را کاهش دهد و حرکت را بهبود بخشد.

فیزیوتراپی شانه

دلایل شایع درد شانه

فیزیوتراپیست می‌تواند درد را برای شرایط مختلف تسکین دهد و در عین حال انعطاف‌پذیری و دامنه حرکت را نیز بهبود بخشد. یک فیزیوتراپیست آموزش دیده می تواند از سرما یا گرما درمانی برای کاهش درد و افزایش تحرک استفاده کند. آنها اغلب انواع مختلفی از درمان دستی را اجرا می کنند. فیزیوتراپی می تواند شامل درمان دستی و ماساژ مفاصل، تاندون ها و عضلات خاص در ناحیه شانه باشد. گاهی اوقات، یک فیزیوتراپیست می‌تواند یک سری تمرینات را به شما آموزش دهد که می‌توانید در خانه انجام دهید که می‌تواند درد را در زمانی که شانه شما در حال بهبود است، تسکین دهد. سایر تکنیک های مورد استفاده ممکن است شامل آب درمانی، اولتراسوند یا تحریک الکتریکی عصبی باشد.

هر نوع دردی که تجربه می کنید، یک فیزیوتراپ آموزش دیده می تواند برنامه ای برای درمان بیماری خاص شما ایجاد کند. 

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی تخصصی شانه – فیزیوتراپی شانه در اصفهان – فیزیوتراپی خوب در اصفهان – کلینیک فیزیوتراپی در اصفهان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست