دلایل آرنج تنیس بازان

مطالعات اخیر نشان می دهد که آرنج تنیس بازان اغلب به دلیل آسیب به یک عضله خاص ساعد است. عضله اکستانسور کارپی رادیالیس برویس (ECRB) به تثبیت مچ دست در زمانی که آرنج صاف است کمک می کند. به عنوان مثال، این اتفاق در طول یک ضربه زمینی تنیس رخ می دهد. هنگامی که ECRB در اثر استفاده بیش از حد ضعیف می شود، پارگی های میکروسکوپی در تاندون ایجاد می شود، جایی که به اپیکوندیل جانبی متصل می شود. این منجر به التهاب و درد می شود.

ECRB همچنین ممکن است به دلیل موقعیت خود در معرض خطر بیشتری برای آسیب باشد. با خم شدن و راست شدن آرنج، عضله بر روی برجستگی های استخوانی ساییده می شود. این می تواند به مرور زمان باعث ساییدگی و پارگی تدریجی عضله شود.

دلایل آرنج تنیس بازان

دلایل آرنج تنیس بازان

فعالیت ها
ورزشکاران تنها افرادی نیستند که به آرنج تنیس بازان مبتلا می شوند. بسیاری از افراد مبتلا به آرنج تنیس باز در کار یا فعالیت های تفریحی شرکت می کنند که نیاز به استفاده مکرر و شدید از عضله ساعد دارد.

نقاشان، لوله کش ها و نجاران به ویژه در معرض ابتلا به آرنج تنیس بازان هستند. مطالعات نشان داده است که کارگران اتومبیل، آشپزها و حتی قصابان بیشتر از بقیه مردم به تنیس البو مبتلا می شوند. تصور می شود که تکرار و وزنه برداری مورد نیاز در این مشاغل منجر به آسیب می شود.

سن
اکثر افرادی که به آرنج تنیس بازان مبتلا می شوند بین ۳۰ تا ۵۰ سال سن دارند، اگرچه هر کسی در صورت داشتن عوامل خطر می تواند به آرنج تنیس بازان مبتلا شود. در ورزش‌های راکتی مانند تنیس، تکنیک نادرست ضربه زدن و تجهیزات نامناسب ممکن است از عوامل خطر باشند.

علت ناشناخته
اپی کندیلیت جانبی می تواند بدون هیچ گونه آسیب مکرر تشخیص داده شده رخ دهد. 

علائم آرنج تنیس بازان

علائم آرنج تنیس بازان به تدریج ایجاد می شود. در بیشتر موارد، درد به صورت خفیف شروع می شود و به آرامی طی هفته ها و ماه ها بدتر می شود. معمولاً هیچ آسیب خاصی در ارتباط با شروع علائم وجود ندارد.

  • درد یا سوزش در قسمت بیرونی آرنج
  • محدود شدن دامنه حرکات آرنج
  • کاهش قدرت آرنج و دست
  • علائم اغلب با فعالیت ساعد، مانند نگه داشتن راکت، چرخاندن آچار، یا تکان دادن دست بدتر می شوند. بازوی غالب شما اغلب تحت تأثیر قرار می گیرد. با این حال هر دو بازو می تواند تحت تاثیر قرار گیرد.

 

کلمات مرتبط :

دلایل آرنج تنیس بازان – درمان آرنج تنیس بازان – درمان تنیس البو – فیزیوتراپی آرنج – بهترین فیزیوتراپی اصفهان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست