درمان تنیس البو در اغلب موارد با روشهای غیرجراحی همچون فیزیوتراپی و تمرینات ورزشی امکان پذیر است و نیازی به انجام جراحی نیست.

آرنج تنیس بازان یا اپی کندیلیت جانبی یک بیماری دردناک آرنج است که در اثر استفاده بیش از حد ایجاد می شود. جای تعجب نیست که بازی تنیس یا سایر ورزش های راکتی می تواند باعث این عارضه شود. اما چندین ورزش و فعالیت دیگر نیز می توانند شما را در معرض خطر قرار دهند.

آرنج تنیس بازان التهاب تاندون هایی است که به عضلات ساعد در قسمت بیرونی آرنج می پیوندند. ماهیچه ها و تاندون های ساعد در اثر استفاده بیش از حد آسیب می بینند – تکرار همان حرکات بارها و بارها. این منجر به درد و حساسیت در قسمت خارجی آرنج می شود.

آرنج تنیس بازان معمولا بین ۶ ماه تا ۲ سال طول می کشد و اکثر افراد (۹۰٪) در طی یک سال بهبودی کامل پیدا می کنند.

مهمترین کاری که باید انجام دهید این است که به بازوی آسیب دیده استراحت دهید و فعالیتی را که باعث ایجاد مشکل شده است متوقف کنید.

درمان تنیس البو

اگر علائم شما مربوط به تنیس باشد، پزشک ممکن است به متخصصان پیشنهاد کند که تکنیک تنیس یا حرکات مرتبط با وظایف شغلی شما را ارزیابی کنند تا بهترین اقدامات برای کاهش استرس بر روی بافت آسیب دیده شما را تعیین کنند.

یک فیزیوتراپیست می تواند تمریناتی را به شما آموزش دهد تا به تدریج عضلات خود را کشیده و تقویت کنید، به خصوص عضلات ساعد. تمرینات غیرعادی، که شامل پایین آوردن بسیار آهسته مچ دست پس از بالا بردن آن است، بسیار مفید هستند.

درمان تنیس البو

بریس ساعد ممکن است فشار وارده بر بافت آسیب دیده را کاهش دهد.

جراحی یا روش های دیگر

تزریقات. پزشک ممکن است تزریق پلاسمای غنی از پلاکت، بوتاکس یا نوعی محرک (پرولوتراپی) را به تاندون دردناک توصیه کند. سوزن خشک – که در آن یک سوزن تاندون آسیب دیده را در بسیاری از نقاط سوراخ می کند – نیز می تواند مفید باشد.

تنوتومی اولتراسونیک (روش TENEX). در این روش، تحت هدایت سونوگرافی، پزشک یک سوزن مخصوص را از طریق پوست شما وارد قسمت آسیب دیده تاندون می کند. انرژی اولتراسونیک سوزن را به قدری سریع ارتعاش می دهد که بافت آسیب دیده مایع می شود و می توان آن را به بیرون مکش کرد.

عمل جراحی. اگر علائم شما پس از ۶ تا ۱۲ ماه درمان غیرجراحی گسترده بهبود نیافته باشد، ممکن است کاندیدای جراحی برای برداشتن بافت آسیب دیده باشید. این نوع روش ها را می توان از طریق یک برش بزرگ یا از طریق چندین برش کوچک انجام داد. تمرینات توانبخشی برای بهبودی بسیار مهم هستند.

شیوه زندگی و درمان های خانگی

پزشک ممکن است اقدامات خودمراقبتی زیر را توصیه کند:

  • استراحت و کاهش سطح فعالیت. از فعالیت هایی که درد آرنج شما را تشدید می کند خودداری کنید.
  • مسکن ها. مسکن های بدون نسخه مانند ایبوپروفن یا ناپروکسن را امتحان کنید.
  • یخ. یخ یا کیسه سرد را به مدت ۱۵ دقیقه سه تا چهار بار در روز بمالید.
  • تکنیک. اطمینان حاصل کنید که از تکنیک مناسب برای فعالیت های خود استفاده می کنید و از حرکات مکرر مچ خودداری می کنید.

 

کلمات مرتبط :

درمان تنیس البو – درمان آرنج تنیس بازان – فیزیوتراپی برای تنیس البو – بهترین کلینیک فیزیوتراپی اصفهان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست