بیوفیدبک کف لگن به منظور بازآموزی عضلات کف لگن انجام می گیرد و با کمک به تقویت عضلات کف لگن کمک زیادی به بهبود مشکلات ناشی از اختلالات کف لگن می کند.

این روش درمانی نوین برای بازآموزی ماهیچه های لگن ، درمانی است که به بیماران کمک می کند تا عضلات کف لگن خود را تقویت کرده یا در صورت سفتی عضلات کف لکن شل کنند تا عملکرد روده یا مثانه را بهبود بخشند و برخی از انواع درد لگن را کاهش دهند.

این یک فرآیند بدون درد است که از سنسورهای ویژه و مانیتور رایانه برای نمایش اطلاعات مربوط به فعالیت ماهیچه ها استفاده می کند.

این اطلاعات یا “بازخورد” برای به دست آوردن حساسیت و با تمرین ، کنترل عملکرد عضلات کف لگن استفاده می شود. بخش مهمی از درمان بیوفیدبک کف لگن تمرین مداوم تمرینات عضلات کف لگن در خانه است. با بیوفیدبک ، فرد می تواند بیاموزد که استفاده صحیحی از عضلات کف لگن خود بکند.

هنگام بررسی گزینه های درمانی ، مشورت با یک پزشک و فیزیوتراپیست واجد شرایط بسیار مهم است. ارزیابی کامل ماهیچه ها و اعصاب کف لگن باید انجام شود. ممکن است یک یا چند نوع آزمایش تشخیصی لازم باشد. این روش ممکن است درمانی باشد که در نتیجه ارزیابی توصیه می شود.

بیوفیدبک یک ابزار اساسی برای توانبخشی کف لگن است. بیوفیدبک می تواند هم برای تقویت عضلات ضعیف کف لگن و هم برای تمرین عضلات سفت و کوتاه شده لگن برای آرامش استفاده شود. این روش تغییر فیزیولوژیکی را از طریق شرط بندی عملی ، روشی برای یادگیری مبتنی بر آزمایش و خطا ، پاداش و مجازات و تقویت از طریق تکرار امکان پذیر می کند.

بیوفیدبک کف لگن مزایای متعددی برای بیمار دارد. برای بیماران ، این روش درمانی نوین همچنین به بیماران حس کنترل فوری بر عملکرد عملکردی کف لگن را می دهد ، آگاهی حس عمقی و حسی ضروری برای توانبخشی کف لگن را افزایش می دهد و انطباق بیمار با برنامه ورزش خانگی را افزایش می دهد. برای پزشکان ، استفاده از این روش منبع ارزشمندی از اطلاعات عینی است که می تواند مستند شود و معیارهای معنی داری برای پیشرفت و اصلاح ورزش ارائه می دهد.

بیوفیدبک برای توانبخشی کف لگن یک ابزار ضروری است. شواهدی مبنی بر استفاده از این روش برای درمان بی اختیاری ادرار وجود دارد. نشان داده شده است که یادگیری بیمار و آگاهی از انقباض صحیح ماهیچه های کف لگن را افزایش می دهد ، افزایش قدرت اولیه عضلات کف لگن را افزایش می دهد و انگیزه بیماران را برای ادامه ورزش افزایش می دهد ، زیرا پیشرفت های قابل اندازه گیری را در طول زمان مشاهده می کنند.

موارد کاربرد فیزیوتراپی و بیوفیدبک کف لگن

  • بی اختیاری ادرار 
  • بی اختیاری مدفوع
  • بی اختیاری گاز
  • یبوست که شامل تخلیه دشوار یا دردناک است.
  • درد کف لگن
  • واژینیموس
  • مقاربت دردناک

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی کف لگن – فیزیوتراپی در اصفهان – فیزیوتراپی کف لگن در اصفهان – فیزیوتراپی در توحید میانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست