آسیب های ورزشی با آسیب های معمولی متفاوت است و معمولا یک فرد ورزشکار را در حین انجام تمرینات یا مسابقات ورزشی درگیر می کنند.

تمرین بیش از حد ، عدم تهویه مناسب فضایی که فرد در آن جا ورزش می کند ، انجام نادرست تکنیک های ورزشی ، ورزش با امکانات و تجهیزات نامناسب و غیراستاندارد و عدم آمادگی کافی و گرم کردن مناسب بدن قبل از تمرین و ورزش از مهم ترین عواملی هستند که خطر آسیب های ورزشی را افزایش می دهند.

اگرچه آسیب های ورزشی همانطور که از نام آن پیداست اغلب در افراد ورزشکار رخ می دهد اما ریسک بروز آن ها در هر فردی وجود دارد.

ورزشکاران بدن خود را تحت فشار زیادی قرار می دهند ، که گاهی اوقات منجر به ساییدگی در عضلات ، مفاصل و استخوان ها می شود.

فیزیوتراپی ورزشی ، شاخه تخصصی در فیزیوتراپی است که به پیشگیری ، تشخیص ، ارزیابی ، درمان و تشخیص آسیب های ورزشی کمک می کند.

انجام فیزیوتراپی پس از آسیب دیدگی به روند بهبودی و بازگشت هرچه سریع تر فرد ورزشکار به میادین ورزشی کمک زیادی کرده و خطر عود و بروز مجدد آسیب دیدگی را به حداقل می رساند.

شایع ترین آسیب های ورزشی

کشیدگی عضلات از شایع ترین آسیب های ورزشی هستند که معمولا در هنگام کشش بیش از حد رخ می دهند و حتی ممکن است با پارگی عضلات نیز همراه باشند. این آسیب معمولا در عضلات چهار سر ران ، ساق پا ، کشاله ران ، کمر و شانه رخ می دهد و اعلب با استراحت ، کمپرس یخ و فیزیوتراپی ورزشی درمان می شوند. را تحت تأثیر قرار می دهد.

پارگی رباط صلیبی زانو یکی آسیب های جدی و در عین حال شایعی است که اغلب در ورزشکاران رشته های پرتحرک و پربرخورد مانند بسکتبال ، فوتبال و … رخ می دهد. این آسیب معمولا نیازمند جراحی و پس از آن توانبخشی با فیزیوتراپی ورزشی است.

التهاب کف پا التهاب رباط فاشیای کف پا که پاشنه پا را به جلوی پا متصل می کند. به دلیل وارد شدن فشار و استرس بیش از حد به پاها رخ می دهد ، استراحت ، کمپرس یخ و فیزیوتراپی می توانند به تسکین علائم این آسیب کمک کنند.

پیچ خوردگی مچ پا زمانی رخ می دهد که رباطی که از مفصل مچ پا پشتیبانی می کند ، به دلیل گذاشتن نادرست پا و یا ورزش روی سطوح سخت و ناهموار رخ می دهد.

تاندونیت آشیل به دلیل کشیدگی و التهاب تاندون آشیل رخ می دهد ، این آسیب اغلب با راهکارهای فیزیوتراپی ورزشی قابل بهبود است.

شکستگی استرسی استحوان ها به دلیل ضعف ضعلات در جذب فشارهایی که حین ورررش به آن ها وارد می شود و وارد شدن فشارهای مکرر به استخوان ها رخ می دهد.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در اصفهان – فیزیوتراپی ورزشی در اصفهان – کلینیک فیزیوتراپی در اصفهان – مجهزترین کلینیک فیزیوتراپی در اصفهان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست